Praca: Praca w Portugalii

» Enviado por: hrc.pl : 27840 leitores

Informator

Jeżeli Polacy decydują się na wyjazd do Portugalii to przyjeżdżają zwykle do pracy sezonowej, zwłaszcza przy zbiorze owoców cytrusowych (w szklarniach i na plantacjach), Sporadycznie podejmują zatrudnienia na budowach oraz jako kierowcy i mechanicy. Dość dużo ofert pochodzi z branży turystycznej. Niestety Portugalia wprowadziła również pewne ograniczenie dla przedstawicieli niektórych zawodów np. lekarzy, dentystów, prawników. Polegają one na konieczności nostryfikowania dyplomów, co wymaga zdania kilku specjalnych egzaminów - nie tylko ze znajomości języka, ale również potwierdzających "wyrównanie różnic programowych". Osoby z wyższym wykształceniem mogą znaleźć pracę w branży elektronicznej i informatycznej.

Jak szukać pracy w Portugalii? * Urzędy Pracy - Instituto do Emprego e Formaçao Profissional, tzw.IEFP

Na początek najlepiej zarejestrować się w lokalnym Urzędzie Pracy jako osoba poszukująca pracy, można tam otrzymać informacje o aktualnych ofertach pracy na terenie całego kraju. Publiczne służby zatrudnienia w Portugalii (Instituto do Emprego e Formaçao Profissional, tzw.IEFP) tworzą sieć Urzędów Pracy. Do zarejestrowania się w Urzędzie Pracy potrzebny jest ważny dokument potwierdzający tożsamość, nie jest wymagana karta pobytu.

* Doradcy EURES

Można poszukiwać pracy korzystając z pomocy doradców EURES, których można spotkać w Urzędach Pracy (Instituto do Emprego e Formaçao Profissional, tzw.IEFP) na terenie całej Portugalii. Aktualna lista doradców EURES jest dostępna na stronach internetowych: http://www.iefp.pt; http://www.europa.eu.int/eures (menu: doradcy EURES).

* Niepubliczne agencje pośrednictwa pracy

Página << | 1 | 2 | >>

:: Languages ::

Selecione o idioma do interface:

Alemão Grego Inglês
Polonês Português

:: Links ::

:: Login ::

 


Não tem uma conta ainda? Você pode criar uma agora. Como membro, terá vantagens como filtragem e personalização dos comentários e acesso a todos os nossos serviços.
» Muzyczne Programy » USA » Psy Sylwetki » Wiertarki » Religie Wiara » Pianino » Domy
Page created in 0.443907 Seconds